E-shop s kvalitní kosmeceutikou na www.pavlinagiesel.wellu.eu

Buněčná výživa těla - výživové poradenství

Slouží k pročištění organismu od škodlivých látek a zlepšení vstřebávání živin. Organismu dodá potřebné vitamíny, minerály a další živiny ve vyvážených denních dávkách. Pomocí buněčné výživy lze také upravovat tělesnou hmotnost, a to buď hubnout v redukčním programu, nebo v programu realimentačním přibírat na svalové hmotě.

Ke zvýšení účinku redukčního režimu doporučujeme kombinaci s bylinným nápojem, který podporuje proces lipolýzy (štěpení tuků) a přispívá především k tvarování postavy.

První fází působení buněčné výživy je detoxikace (pročištění organismu od toxických látek). U každého člověka se projevuje jinak a někdo si svého procesu pročištění nemusí ani všimnout. Detoxikace nastává zhruba během prvních dvou až tří dnů. K častým projevům detoxikace patří bolest hlavy, únava, ale i zažívací obtíže jako je zácpa nebo průjem. Tento stav je pouze přechodný a při dodržení správného dávkování a to zejména pitného režimu, během několika dnů mizí.

Při detoxikaci dochází k tomu, že se díky působení bylin obsažených v potravinových doplňcích začínají uvolňovat z tukových tkání a ze zažívacího traktu škodlivé látky. V trávicím traktu jsou uloženy ve formě emulze, která pokrývá střevní stěnu a tak omezuje schopnosti organismu vstřebávat živiny.

Toto omezení příjmu živin má za následek většinu drobných zdravotních obtíží jako je lámání nehtů, padání a třepení vlasů, bolesti hlavy, únava apod.

Omezená schopnost organismu přijímat živiny z potravy je většinou důvod, proč multivitamínové přípravky a nebo vitamíny zakoupené v lékárně, nesplní naše očekávání.

Další fází působení buněčné výživy je komplexní vyživení organismu ve vyvážených denních dávkách. Skutečnost, že všechny živiny jsou v přesném poměru, je velmi důležitá. Lidskému organismu nevyrovnaný přísun některých živin škodí.

Princip regulace váhy s buněčnou výživou je prostý, spočívá v kalorické bilanci. Pokud člověk přijme více kalorií než vydá, tělo si přebytečné kalorie uloží do zásoby a hmotnost se zvyšuje. A naopak, pokud člověk vydá více kalorií než přijme, tělo čerpá ze svých kalorických zásob a hmotnost se snižuje. Zvýšením fyzické námahy např. cvičením, vydáte víc kalorií, než přijmete. Další možností je snížení příjmu kalorií.

Snížit příjem kalorií v praxi zas tak jednoduché být nemusí. Po několika dnech hladovění se sice váha o několik kilogramů sníží, ale po týdnu normálního stravování se často váha vyhoupne ještě několik kilogramů nad původní hodnotu. JO-JO efekt, který se kromě hladovky vyskytuje také u většiny „zaručených diet“ (např. různé ananasové tablety, dieta vodová, zelná atd.), je způsoben tím, že během „hubnutí“ organismus nepřijímá zdaleka všechny potřebné živiny a následně tím trpí - častým příznakem je únava. Po návratu k normálnímu stravování si tělo začne vytvářet zásoby pro případ, že by se takováto dieta opět opakovala. Zajímavé je i to, že tvorba zásob je až o jednu třetinu větší než obvykle.

Buněčná výživa nabízí velmi snadný způsob snížení příjmu kalorií a tím i regulace váhy. JO-JO efekt je odbourán tak, že tělo dostane všechny látky, které potřebuje. Po skončení programu tak nemá tendenci vytvářet nějaké zásoby. Pocity hladu jsou tlumeny bylinami obsaženými v potravinových doplňcích. Buněčnou výživu lze také použít k úpravě váhy směrem nahoru. Neznamená to ale tloustnutí. Realimentační režim (tj. režim dovyživení) je určen buď pro lidi v rekonvalescenci po dlouhotrvající chorobě, kdy potřebují přibrat na váze, nebo pro sportovce, kteří potřebují zvětšit objem svalové hmoty. Takové zvýšení objemu svalové hmoty je nutně podmíněno pravidelným cvičením. Tento režim se od režimu regeneračního (pouze pročištění organizmu) a redukčního (pročištění organizmu a snížení váhy) liší tím, že je 3x denně podáván lehce stravitelný nízkoenergetický bílkovinný nápoj. Bílkoviny obsažené v nápoji jsou v těle přetvářeny na lidské bílkoviny a ty jsou potom využity při tvorbě svalové hmoty.

Diagnostika profesionálním zařízením

procento tělesného tuku a množství tělesného tuku, viscerální tuk, svalová hmota, hmotnost bez tuku, celková tělesná voda, index tělesné hmotnosti, bazální metabolická rychlost, metabolický věk, celkové množství tuku při hodnocení těla, množství břišního tuku.

Přesná diagnostika vás snadno dovede k vašemu cíli. Pravidelné konzultace jsou velmi inspirativní a motivující, protože vidíme, k jakým změnám skutečně dochází.

Okamžité posouzení tělesné kondice a fyzické zdatnosti

Chcete víc než jen odhady, zaměřte se na holistický přístup a využijte nejlepší technologie v praxi. Získáte přesný obraz svého těla. Zjistíte, jak na tom skutečně jste.

Zjistíme, proč se vám nedaří zhubnout

Na první konzultaci vás změříme na speciálním přístroji, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla. Na základě těchto informací nutriční specialista pozná, jaký je váš největší problém při hubnutí a jaké je jeho nejvhodnější řešení.

Program na 3 měsíce

Diagnostika, týdenní jídelníček na míru, 6 setkání v trvání 30-60minut.
Dozvíte se vše důležité o zdravé výživě, utvoříte si zdravé návyky a najdete vyrovnaný vztah ke svému tělu a k jídlu.

Vytvoření jídelníčku na míru

Online sestavení jídelníčku

Toužíte zhubnout nebo přibrat, či udržet svou váhu a nastartovat organismus? Chcete změnit životní styl, aby byl zdravější a aktivnější, ale nevíte jak na to? Pak je tu online sestavení jídelníčku na míru. Abychom vám mohli sestavit jídelníček na míru, potřebujeme o vás zjistit pár důležitých informací jako je pohlaví, věk, váhu, případně zda netrpíte nějakou alergií, nemocí a jaký je váš cíl. Po vyplnění online dotazníku, obdržíte na email individuální stravovací plán.

Pokud máte alergii na surovinu uvedenou v jídelníčku, nahraďte jí obdobnou, na níž alergií netrpíte.

Poradenství a úvodní konzultace

Vyhodnocení dotazníku, měření a analýza složení těla, historie životního stylu, hubnutí, pohybového režimu, stresové zátěže.
Během konzultace návrh řešení a praktická doporučení, jak nová opatření zařadit do každodenního režimu, zasílání dalších informací/tipů/manuálů e-mailem po konzultaci.

Navazující individuální péče

Otázky, učení se novým návykům, konzultace aktuálního stavu, měření a analýza tělesného složení, otázky.
Následná konzultace je vhodná brzy po úvodní konzultaci, protože se vždy jedná o problematiku s více souvislostmi, takže obvykle není v mých ani klientových silách obsáhnout vše během jedné úvodní konzultace.

Suplementační program

Víte, že byste měli užívat doplňky stravy, ale nevíte jaké? Posouzení stravy, měření a analýza složení těla, historie hubnutí, pohybový režim, stresová zátěž a životní styl. Suplementační program není náhradou lékařské péče.

Diagnostika na profesionálním přístroji

Procento tělesného tuku a množství tělesného tuku, viscerální tuk, svalová hmota, hmotnost bez tuku, celková tělesná voda, index tělesné hmotnosti, bazální metabolická rychlost, metabolický věk, celkové množství tuku při hodnocení těla, množství břišního tuku.
Přesná diagnostika vás snadno dovede k vašemu cíli. Pravidelné konzultace jsou velmi inspirativní a motivující, protože vidíme, k jakým změnám skutečně dochází.

Jiné služby

Cena dle domluvy


Poznámka:
V cenách jednotlivých balíčků nejsou zahrnuty možné doplňky stravy, které mohou být navrženy v rámci výživového plánu.

Upozornění:
Domluvený termín konzultace lze ze strany klienta zrušit nejpozději do 24 hodin od plánovaného času. Zrušenou konzultaci lze přesunout na jiný termín pouze jednou. Při dalším zrušení termínu ze strany klienta konzultace propadá.

Platební podmínky:
Platba Vašeho výživového plánu - 50% z ceny platí klient při vstupní konzultaci, dalších 50% při osobním vyzvednutí svého plánu (v případě zaslání výživového plánu emailem, platí klient celou částku již při vstupní konzultaci). Záloha je nevratná.

Zajímá vás víc?
Vyplňte prosím formulář níže.Vaše zpráva byla úspěšně odeslána, jakmile to bude možné, odpovíme Vám.


vaši zprávu se nepodařilo odeslat, zkuste to později.

Co diagnostikou zjistíme?

Viscerální (vnitřní) tuk se postupně ukládá mezi orgány a může tak negativně působit na správné fungování organismu.

Kolik potřebujete denně přijmout kalorií

Zjistíte, kolik energie potřebuje váš organismus ke své běžné činnosti. Tedy jaký by měl být maximální denní příjem kalorií, abyste zhubli.

Kolik máte v těle vody

Nedostatečná hydratace organismu může stát za řadou zdravotních problémů a bránit vašemu hubnutí.

Složení vašeho těla

Dozvíte se, kolik % tuku, svalů či kostí obsahuje vaše tělo a jaké by měly být vaše ideální hodnoty.

Na kolik let se cítí vaše tělo

Špatná strava a nadváha zkracují život. Metabolický věk ukáže, na kolik let se vaše tělo cítí.

Ihned vám předám a vysvětlím výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás zeptám na vaši zdravotní historii a běžný jídelníček. Na základě těchto dat vyhodnotím, jaké jsou vaše největší problémy, a poradím, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.


Při první konzultaci se mnou:

  • Detailně vysvětlím jednotlivé výsledky a upozorní na případná rizika, která z nich plynou
  • Probereme stravovací návyky, případně vás upozorním na chyby
  • Na základě výsledků analýz navrhnu způsob, kterým vás dovede k ideální váze
  • Pomůži vám vybudovat zdravé stravovací návyky

Sami se rozhodnete, jestli se o hubnutí pokusíte sami nebo budete hubnout s námi, v souladu se svým metabolickým typem. Výživovou strategii připravíme na míru tak, aby se vám snadno dodržovala. Vezmeme v úvahu nejen váš životní styl, ale i zdravotní stav.

Počítejte s tím, že se vás budu ptát nejen, jak se cítíte a co vám chutná, ale i co vám vadí. A tak společně najdeme vhodný stravovací režim.

Slovník pojmů

BMI - Procento tělesného tuku a hmotnost tělesného tuku

Procento tělesného tuku je podíl tuku na celkové tělesné hmotnosti. Hmotnost tělesného tuku je skutečná hmotnost tuku v těle.

Viscerální tuk

Viscerální tuk se nachází hluboko v břišní oblasti, kde obklopuje a chrání životně důležité orgány. Zajištění zdravé hladiny viscerálního tuku přímo snižuje riziko některých onemocnění.

Tělesná hmotnost

Svaly fungují jako motor při spotřebě energie. Svalová hmota zahrnuje kosterní svaly, hladké svaly, jako je srdce a trávicí svaly, a vodu obsaženou v těchto svalech.

Hmotnost bez tuku

Celková tělesná hmotnost bez tuku, hmotnost bez tuku - zahrnuje vše od kůže, kostí, vazů a šlach až po orgány a obsah vody. Vysoký podíl hmoty bez tuku obecně znamená štíhlé a zdravé tělo.

Celková tělesná voda

Voda je nezbytnou součástí zdraví. Reguluje tělesnou teplotu a pomáhá vylučovat odpadní látky. Tělo musí udržovat dostatečnou hladinu hydratace. Sleduji celkové množství tekutin v těle vyjádřené v procentech celkové hmotnosti.

Index tělesné hmotnosti

Standardizovaný poměr hmotnosti a výšky používaný jako obecný ukazatel zdraví.

Bazální rychlost metabolismu

BMR - minimální denní hladina energie nebo kalorií, kterou vaše tělo potřebuje v klidu (včetně spánku) k efektivnímu fungování.

Metabolický věk

Pokud je metabolický věk klienta vyšší než jeho skutečný věk, je to jasný ukazatel potřeby zlepšit rychlost metabolismu. Zvýšené cvičení buduje zdravou svalovou tkáň, která následně zlepší metabolický věk.

Hodnocení postavy

Posuzuje množství svalů a tělesného tuku a hodnotí výsledek jako jeden z devíti tělesných typů. Společně s klientem mohu stanovit tělesný typ pomocí hodnocení tělesného typu jako cíl a pracovat na jeho dosažení.

Jak u nás můžete platit?

Kromě hotovosti a kreditních karet můžete za naše služby platit také pomocí firemních benefitů Galerie Beta, Edenred a Sodexo.